2019 m. rugpjūčio 11 d., sekmadienis

Ką valgo veganai pusryčiams?

Po ilgų ir puikių atostogų (jų gastronominiai nuotykiai vis dar laukia aprašymo) grįžus į darbus ir prie dienos ritmo, teko pasidžiaugti naujais augaliniais produktais, palengvinančiais buitį ir būtį. Kas rytą grikių pusryčiams nepasivirsi, vaisiai su augaliniu jogurtu ima ir pabosta, o dribsniai su sojų pienu primena viešbučius. 

Tada, kaip visiška biznisvuman gelbėjuosi parduotuvių teikiamais džiaugsmais: dažnai tai būna ciabatta su alyvuogių užtepėle ar humusu, tačiau mielai išbandau ir kažką naujo.

IKI parduotuvėse atsirado dip'ais - pavadintų įdomių reikalų. Esu labiau spread'ų nei dip'ų žmogus, tad žinoma, neklausau instrukcijų ir tepuosi mirkymui skirtus daiktus ant duonos riekės.


"Salsalicious" raudojųjų pupelių padažas-užtepas maloniai priminė skonius, patirtus prieš kažkiek metų Maltoje, kuomet gardžiavau maltietišką pupelių užtepėlę. Pupelių švelnumas gražiai suderintas su prieskoniais, ir išgautas pats tas balansas. Iškart gerai nuteikia toks pusrytis!


Pirmosios užtepėlės draugė "Guacalicious" - avokadinis geriausias hipsterių draugas. Puikiai teptųsi ant skrebučio ar beigelio, bet lieku ištikima sau ir itališkai duonai. Nors dėžutė sako "spicy" - aštri, gvakamolė nebuvo jau tokia aštri; pagal gvakamolės standartus - kiek aštresnė, bet aštriavalgei man tas papildomas liežuvio pakutenimas buvo vos juntamas. Labai pradžiugino sudedamųjų dalių negausa bei apie natūralumą liudijantis faktas, jog žalią užtepėlės spalvą ėmė keisti rusva (ech, tas deguonis!). Turėkite tą omenyje, nes antrą dieną užtepėlė į instagram jau nebepretenduos. Nors anokia čia bėda!


Jei IKI apdovanojo užtepėlėmis, tai Maximose atsirado "Well Well" firmos sojos kumpio su žaliaisiais pipirais. Sunku įvertinti, kiek ten to kumpio skonio, kai mėsos ragauti neteko daugiau nei dešimtį metų, bet likau visai patenkinta. Pipirų irgi nelabai pajutau, tačiau tas taip pat ne bėda. Tokius produktus vertinu itin užimtu metu (o tokia ir buvo ši mano savaitė), kuomet tept-lept, užsimeti baltymais gausų gaminį ant duonos riekės, pagardini šviežiomis daržovėmis, žalumynais ir štai turi pakankamai maistingą pusrytį. Mano pusryčiai sotūs, tad tai, kas man yra pusryčiai, kitiems gali virsti ir patogiai supakuojamais sumuštiniais, tinkamais išsitraukti darbe per pietų pertrauką. Maistingumas plius patogumas? Imu!Komentarų nėra:

Rašyti komentarą