2019 m. sausio 25 d., penktadienis

Ofiso pietūs: kreVEGANetės ir medaus tortas

Ir ko gi tie veganai neprisigalvoja! Sojos dešros, augalingi burgeriai, kokosiniai sūriai, o dabar - ir veganiškos krevetės!..

Taip. Ir dar ne tokių man teko ragauti - gyvenant Olandijoje ragavau ir seitano anties, seitano jautienos. Žinoma, ir tokių pačių, tik dar įmantresnių seitano krevečių, kurios savo išvaizda tikrai labai priminė anas beplaukiojančias jūroje.

Atidariusi tofu kreveganečių pakelį šiek tiek nusivyliau - na, radau juostelėmis supjaustyto tofu, o nuo krevetiškos išvaizdos jam buvo oooi kaip toli


Kreveganečių sudėtis - labai įdomi: jos pagamintos iš tofu su dabar supermadinga kombuča (!!!), jūros dumbliais, morkų sultimis ir netgi baltuoju vynu - matyt taip bandant joms suteikti krevečių skonį. Koks tas krevečių skonis man, niekada jų tikrų neragavusiai, pasakyti sunku. Tačiau paruošus šiuos tofu gabalėlius pagal rekomendacijas, t.y. pakepinus alyvuogių aliejuje su šviežiu česnaku, skonyje būtent šie du dalykai - aliejus ir česnakai - ir dominavo. Todėl geriau neklausykite šio patarimo ir pamėginkite paragauti kreveganetes paruoštas kitaip, pvz. keptas ant iešmelio orkaitėje ar griliuje. Nors dėl skonio kiek ir nusivyliau, bet greitai ir patogiai susirankiojau savo augalinių baltymų dozę!


Sotūs pietūs, žinia, prašosi vietoje vakarienės sukirsti kokį saldų desertą! Anksčiau veganiškais medaus torčiukais apsimetinėdavo vegetariški tikro medaus torčiukai, tačiau - o, džiaugsme džiaugsmeli - pagaliau ir veganai gali pasigardžiuoti visiškai augaliniu medučiu

Aišku, sveikuolius tiek sudėtis, tiek ir pats desertas - didžiulis, saldus, vos vos riebus tortas - veikiausiai atbaidys. Bet patys jie ir kalti, lai gyvena savo liūdnus gyvenimus, o man tuo tarpu liks daugiau tortų! Šitas tiesiog puikus - minkštutis kaip šilti namuose laukiantys patalai, toks didelis, kad gali būti su kuo jaukiai pasidalintas ir suvalgytas dviese. Nors saldumynus valgau labai retai, bet esu visiškai tikra, jog šį skanėstą pasičiupsiu dar kartą ir apsidovanosiu save už kokius didelius ir svarbius atliktus darbus.

Tiek kreveganečių, tiek ir "Medučio" torto ieškokite "Maximose" vegetarų ir veganų skyreliuose!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą