2018 m. gruodžio 9 d., sekmadienis

Konex užtepėlės

Turbūt jau buvote pastebėję Maximų vegetariškų ir veganiškų produktų skyriuose nemažą pasirinkimą Konex firmos gaminamų užtepėlių. Taigi, KVV ėmėsi didžiulio darbo - visas jas išragavo ir savo įspūdžius surašė į blog'o įrašą!

Visos ragautos užtepėlės gana panašios - dominuoja baklažanai, paprikos, česnakai, svogūnai ir pomidorai, įvairiomis variacijomis bei įvairiomis proporcijomis.


Pati paprasčiausia užtepėlė buvo iš baklažano ir česnako. Šiek tiek priminė baba ghanoush, tik kiek švelnesnio, lengvesnio skonio. Be to, nereikia vargti kepant baklažaną ir trinant viską į tyrę - atsidarai ir valgai. O jei dar sumuštinį papuoši daugiau daržovių - išvis gauni pusrytinį džiaugsmą.


Labiausiai nudžiuginusi užtepėlė buvo ajvaras - balkanų kvapais ir muzikos ritmais dvelkianti paprikų ir baklažanų masė. Gana aštri, turtinga ir turininga ji smagiai tepėsi ir ant duonelių, ir paskanino kitus patiekalus, ar... tiesiog buvo kabliuojama šaukšteliu iš stiklainėlio (ups!).


Žinoma, nuolatos naudoti užtepėles pagal paskirtį gal kiek nuobodoka, tad kelis kartus teko "pamaištauti" ir užtepėles ne tepti, o sunaudoti kaip padažą. Tam jos puikiai tinka, nes yra pagamintos iš daržovių, kiek skystokos konsistencijos, todėl paprikos, baklažanų ir česnakų užtepėlė lengvai transformavosi į skanų makaronų padažą."Konex" gamina ir augalines bruschettas, tik bent jau man jos iš skonių labiau priminė ne itališką užkandį, o balkanišką. Gerokai riebesnės ir saldesnės nei įprastos bruschettos masės, šie paragauti produktai, žinia, tiko kaip geros ir skanios užtepėlės, tačiau ant itališkos duonos nutūpti progos jos ir neturėjo - nedrįsau. 


Paskutinė ragauta bruschetta išvis nunešė stogą! Rūkyti paprikų bei baklažano gabalėliai iš Balkanų atnešė į Baltijos regioną, tiesiai prie kūčių stalo ir silkių. Tik šis variantas daug geresnis - jame nėra silkės, bet yra dūmo skonio ir kvapo. Jau žinau, kuo vaišinsiu šeimą per Kūčių vakarienę!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą