2018 m. lapkričio 22 d., ketvirtadienis

Vegan tinginių džiaugsmas - greitas burgeris!

Jau teko sulaukti piktų komentarų - esą, kokį čia baisų, negerą, nesveiką maistą tie veganai valgo, tai tuoj pagąsdinsim skaitytojus dar vienu nuodėmingu įrašu apie vegan comfort food, cha!

Prekybos centrų lentynos vis pildosi naujais produktais, o darboholikai nevilniečiai tik trina ir trina rankutėmis, kad gali toliau maitintis augaliniu maistu neskirdami jam per daug laiko. Šį kartą ragavome "Maximose" atsiradusius "Apetit" daržovių burgerius bei visišką stebuklą - "Simply V" migdolinį (ne)sūrį!

Ar matote tą nutįsusią nuodėmę?.. Mmmnniaaaam!
Kuomet turi daržovių burgerį ir augalinį sūrį, žinoma, daraisi burgerį. Kadangi šalta, tamsu ir taip toliau, tai prie burgerio dar ir bulvyčių pasikepiau. O kad heiteriai visiškai nenuheitintų, šalia prisikroviau kalną špinatų su pomidorais. 
Burgeris buvo paprastutis - bandelė, ant bandelės - vegan majonezinis miso padažas, svogūnų traškučiais, daržovių paplotėlis, pomidoras, (ne)sūrio riekelė ir viskas užklota antrąja bandelės dalimi. Na, ir šiaip, gigantiškas varvantis burgeris nėra labai jau darbinis maistas, o šitokį visai etiškai ir estetiškai sukramsnojau prie ofiso pietų stalo.


"Apetit" daržovių paplotėlis paliko puikų įspūdį - nes jame dauuug daržovių (77%) ir jos akivaizdžiai matosi prakandus burgerį. Nieks niekuo blogu apkaltinti negali! Jei žiūrėtumėme į jo sudėtį - čia primalta morkų, brokolių, svogūnų, viskas suklijuota žirnių baltymais, avinžirniais ir pagardinta prieskoniais. Maistinė vertė irgi pati ta šaltajam sezonui - daug baltymų, skaidulų, taip pat ir riebalų bei angliavandenių. Subjektyvesnis dalykas, žinoma, yra skonis. O skonį subjektyviai galima įvertinti taip pat puikiai. Jį kuria daržovės, bei nenuvilia maloni paplotėlio tekstūra. Vienintelis akmuo į daržą - keptuvėje jis kepė sunkokai - iš pradžių kraštai, o vidurys liko kiek neDAkepęs. Nė neįsivaizduoju kodėl, tad kitą sykį rinkčiausi jį kepti orkaitėje arba vasarą ant griliaus.


Užtai migdolinis "Simply V" veganiškas (ne)sūris išvis yra kažkas craaaazyyyy! Tiek daug blogų žodžių pikti žmonės prišneka apie soją, kad net koktu. O čia - va, prašom, augalinė sūrio alternatyva iš tokio gero ir nekalto dalyko kaip riešutas riešutėlis! Migdolai, kokosai, vanduo, krakmolas, nudažytas morkomis ir obuoliais. Cha! Galima sakyt, kad vaaa, kam tiems veganams reikia visokių ten imitacijų, bet reikia, reikia. Atsidarai pakelį, išsitrauki riekelę, dedi į burgerį ir laimės pilnos kelnės (ar sijonas). Šis produktas kitaip nei neaugaliniai sūriai yra riebalas ir angliavandenis. Iš kitos pusės, dominuoja nesotieji riebalai, taip kad širdelės nuo tokio sūrio jums neskaudės. Lyginant su kitais vegan (ne)sūriais - šis minkštesnis ir kiek trapesnis, tad man patiko labiau už plastmasiškuosius. Ir burgeryje apsilydė jis tiesiog tobulai.

Norit nuodėmiauti ir jūs? Ieškokit visko didelėse "Maxima" parduotuvėse.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą