2018 m. rugpjūčio 20 d., pirmadienis

Ką veganams siūlo "Anamma"?

Lietuvoje veganiško maisto pasirinkimas auga ne dienomis, o valandomis. "Barboroje" ir kitur "Anamma" vegan gaminiai pasirodė jau senokai, tačiau vis atidėliojau jų paragavimą dėl laiko trūkumo (arba tingumo). Ir pagaliau atėjo laikas, kuomet į mano šaldiklį įkrito keturios pakuotės - veganiško faršo, kepsnių, dešrelių ir kukulių!

Sojų faršas, 325 g, ~3,79 €

Pirmasis į trasą iškeliavo sojų faršas. Maišelis aiškina, jog čia jo yra 4 porcijos, bet esu įsitikinusi, kad tikraaai daugiau. Gaminausi iš jo ir spagečių padažą, ir meksikietišką čili sriubą, ir dar likutis laukia būti suvalgomas. Super!


O kaipgi faršo skonis? Kitos ypatybės? Pirmiausia žiūriu į sudėtį ir matau, jog 100 g faršo yra net 17 g baltymų. Jėga - tiesiogine to žodžio prasme! Vege-faršo skonis - labai neutralus; jis pagardintas tik svogūnais, druska ir beveik nejaučiamais prieskoniais. Labai patiko jo tekstūra - visiškai nevandeninga ir nesausa, kaip kad nutinka naudojant sausą sojų faršą. Todėl mano spagečiai pagardinti sojišku padažu virto puikiais pietumis.

Sojų šniceliai, 300 g, ~3,79 €

Antrieji iš šaldiklio išsikrapštė sojų pjausniai. Maišelis sako - 4 porcijos, bet pačių kepsnių jame buvo daugiau nei 4. Gal 6? Vėlgi, tikrai daugiau, nei būtų galima tikėtis. Smagu! Sudėtyje yra kviečių, todėl sergantiems celiakija ar gliutenafobams šie pjausniai netiks.


Kepam, ragaujam ir vertinam skonį. Palyginus su faršu, šniceliai artimesni junk/comfort maistui, nes apvolioti džiūvėsėliuose. Viduje randu tekstūrą, kuri kiek primena vaikų darželio laikus ir ten ketvirtadieniais gamintus žuvies kotletus ar namie mikrobangų krosnelėje keptus žuvų pirštelius. Arba Olandijoje visų labai mėgstamus kroketus. Tad veikiau reikėtų sugalvoti kiek kitokį pavadinimą šiam sojos gaminiui. Jo skonis - lygiai taip pat neutralus, netgi kiek per blankus. Jei sojos faršą pasiprieskoniuoti ir skonį praturtinti galima nesunkiai, tai su pjausniu situaciją skonių maniakams pagerins tik garnyras arba padažai. Kita vertus, jei mėgstate paprastą, greitą, sotų maistą - tuomet toks variantas jums puikiai tiks.

Vegan dešrelės, 300 g., ~3,79 €

Turbūt dažniausiai mano valgomas veg-maistas, imituojantis "mėsas", yra dešrelės. Deja, Lietuvoje skanių dešrelių vis dar nerandu, tad buvo įdomu paragauti šaldytas "Anamma" dešreles. Jų maišelyje taip pat 4 porcijos (bet tikrai daugiau nei 4 dešrelės). 



Jei didžiuosiuose prekybos centruose pardavinėjamos augalinės dešrelės imituoja "pieniškas dešreles", tai šios yra daug įdomesnės: tekstūra nevienalytė, viduje tupi daug įvairių dydžių, formų ir skonių dalelyčių, dėl ko valgyti jas gerokai smagiau nei "senamadiškas" sojos dešreles. Besiruošdama kelionei į Londoną, dešrelę pakepiau drauge su angliškais pusryčiais (neišsigąskite - valgau juos pietums!). Šiaip dešrelės skonis taip pat panašus į anksčiau ragautus produktus - paprastas, neįmantrus, neįkyrus. Todėl jei jas naudosite dešrainiuose - nepamirškit garstyčių, karamelizuotų svogūnų ir kitų dangiškų migdolų! Turbūt smagiai dešrelės pasikeptų ir ant griliaus - kas galėtų atsispirti maloniam dūmo kvapui?..

Sojos kukuliai, 300 g, ~3,79 €

Ilgiausiai savo eilės būti suvalgomi laukė vargšai sojos kukuliai. Turbūt todėl, kad labai ilgai galvojau - ką įdomesnio su jais galėčiau pasigaminti? Švediško stiliaus kukuliai su bruknių padažu nesuviliojo. Galvojau, galvojau, ir, galvodama apie milžinišką šiųmetinį pomidorų derlių bei prisiminusi vieną įdomią religinę bendruomenę, sugalvojau!


Kukuliukas pagarbinau Skrajojančią Spagečių Pabaisą. Nors įprastai jai skirtos maldos - "mėsiškos", tačiau mano paruoštas kukulių padažas tikrai neįžeistų pastafarų garbinamos dievybės. Sojos kukuliai - paprasto, lengvo skonio, tačiau visiškai susuko man galvą savo labai smagia tekstūra. Dėl jos kukuliukai yra labai universaliai pritaikomi - ar tradiciškai švediškai, ar pastafariškai su spagečiais. Sekantis bandymas bus "frikadelių" sriuba!

- - -
"Anamma" gaminių galite įsigyti čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą