2018 m. vasario 14 d., trečiadienis

Nūdlkūgl - makaronų kugelis!

Taip, kugelis (arba kitaip - bulvių plokštainis) - vienas iš nacionalinių Lietuvos patiekalų. Bet ar žinote, jog iš tiesų kugelis - labai žydiškas patiekalas, kuris iki Europą pasiekus bulvėms gamintas iš miltų ir duonos, vėliau - iš makaronų, ir tik vėliausiai - iš bulvių, ir tapo panašiu į tą, kurį valgome ir mes. Makaroniniai kugeliai vis dar populiarūs JAV ir Izraelyje, tad kodėl gi jo nepasigaminus ir čia, Lietuvoje, kurios sostinė Vilnius kadaise vadintas Šiaurės Jeruzale?

Pirmiausiai tenka pripažinti - kugelis nebuvo mano planuose. Bet kadangi "nutiko" per daug makaronų, maisto švaistyti nemėgstu, o šalti spagečiai - ne kažką, tad pašlakščius spagečius alyvuogių aliejuje, palikau ramybėje iki kol reikėjo ruošti sekančius pietus ar vakarienę, kada jie greitai ir nesudėtingai transformavosi į kugelį. Tradicinis makaroninis kugelis - nelabai draugiškas veganams, tad leidau sau jį perinterpretuoti ir įnešti kiek itališkų poskonių. Štai kas išėjo:


Reikės:

2/3 virtų spagečių ar kitų makaronų;
100 g vegan sūrio
geros saujos špinatų 
3 skiltelių česnako
2/3 stiklinės pomidorų tyrės
poros šaukštų alyvuogių aliejaus
baziliko, raudonėlio, druskos, pipirų.

Paruošimas:

Sukapoti česnaką, sutarkuoti sūrį, suplėšyti špinatus.
Užkaisti orkaitę ir kaitinti, kol pasieks ~180°C
Ištepti kepimo formą alyvuogių aliejumi.
Sumaišyti makaronus, sūrį, česnakus, špinatus ir prieskonines žoleles bei šaukštą alyvuogių aliejaus, žiupsnį druskos ir pipirų. Jei gaminate iš spagečių, juos galite pasismulkinti.
Sukrėsti visą makaroninę masę į kepimo skardą, sulyginti ir spustelėti, kad gražiai ir tvirtai susigulėtų.
Pašauti į orkaitę ir kepti apie 20 minučių, kol viršus apskrus iki žavios plutelės.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą