2017 m. kovo 27 d., pirmadienis

Nuostabi vegan lazanija


1 porcijai reikės:

3 lazanijos lakštinių
alyvuogių aliejaus
2 šaukštų augalinio bešamelio padažo (tinka ir augalinė grietinėlė ar jogurtas be priedų)
gabalėlio vegan sūrio (naudojau "Cheezly" hard italian style)
1 pomidoro
saujos špinatų
šaukšto pomidorų pastos
raudonėlių ir čiobrelių

Paruošimas:

Įkaitinti orkaitę iki 170°C.
Supjaustyti riekelėmis pomidorą, sutarkuoti vegan sūrį.
Lazanijai kepti skirtą indelį ištepti alyvuogių aliejumi. Dugną pašlakstyti augaliniu bešameliu ir ant jo tupdyti pirmąjį lakštinį. Lakštinį tepti padažu, padengti pomidoro riekelėmis, pabarstyti prieskoninėmis žolelėmis, pašlakstyti alyvuogių aliejumi, pabarstyti tarkuoto vegan sūrio ir tupdyti ant viršaus antrąjį lakštinį. Pastarąjį ištepti pomidorų tyre, padengti storu špinatų sluoksniu, apšlakstyti vegan bešamelio padažu, apibarstyti prieskoniais bei tarkuotu sūriu. Tupdyti ant viršaus trečiąjį lakštinį. Viršutinį lakštinį patepti pomidorų pasta, bešamelio padažu, šliūkštelėti alyvuogių aliejaus, pabarstyti prieskonių - turi gautis nemenka padažo "kepurė", kurios kraštai po truputį ir lėtai turi varvėti gilyn į indelį. Pabarstyti tarkuoto vegan sūrio, galima dar padabinti pomidorais bei žolelėmis, ir pašauti savo šedevrą į orkaitę.
Kepti apie 15 minučių (visgi kepimo laikas skiriasi - mūsų senutėlė elektrinė orkaitė be ventiliatoriaus tikrai veikia kitaip nei dujinės ar naujos orkaitės su oro cirkuliacijos sistemomis, tad karts nuo karto užmeskite akį į lazaniją), kol viršus pasidengs gražia rusva plutele.

Skanaus, ir nenudekite pirštų skanaudami - indelis bus karštas kaip pekla!

Beje, lazanija - stebuklingas maistas: galite ja gardžiuotis ne tik šviežiai iškepta, bet ir kitą dieną atvėsusia ir įgavusia "stabilumo" ; )

1 komentaras: