2017 m. sausio 19 d., ketvirtadienis

Kaip mes Lietuvoje nebeprisifalafeliaudavome...

Falafelis - Lietuvoje gerokai per vėlai atrastas ir įsimylėtas vegetariškas / veganiškas gatvės maistas. Kadaise (prieš dešimtį metų) perdžiūvusių falafelių galėjai gauti "Baltuose drambliuose", po to už įdarytas sraiges brangesnių posh-falafelių siūlė "Cafe de Paris". Po to - libanietiški restoranai, tiek Vilniuje, tiek ir Kaune. Ir štai, prieš metus Vilniuje duris atvėrus pačiai pirmai falafelinei šalyje, dabar falafelius privalo savo meniu turėti visut visi! 

"Ką valgo veganai?" jau buvo skyrę odę bulvytėms (beje, Kaune dabar jų šlamšti siūlome sidro bare "2 1/2 obuolio") ir burgeriams, dabar bandys tą patį pakartoti ir su falafeliais. Svarbiausia, kad odė nevirstų elegija!.. Taigi, falafeliavimo pirmoji dalis - trys Kauno užkandinės.

1. Liuks kebabai (Jonavos g. 1)


Užsukame čia vėlai vakare, tarp 21 ir 22 val - pats darbymetis - pilna žmonių, kas perka kebabus, kas sushi, kas kinų maistą. Taip, čia ta pati vieta, užgimusi Dainavos rajone ir siūliusi viską, kas tik įmanoma, ir labai pritinkama valgyti atsirėmus į savo VW Golf kur automobilių stovėjimo aikštelėje ir per pravirus langus klausant bumčiko. Tik dabar užaugusi, pagražėjusi ir per visą Kauną pabėrusi savo filialų.
 
Meniu matome tris skirtingus falafelių variantus: falafelis (2,5 €), falafelis arabiškoje duonoje (2,1 €), falafelis lėkštėje (3,4 €). Klausia kokio norėsim, sakom įprasto - wrap'o. Į mus kreivai pažiūri ir sako OK. Aiškinuosi apie padažus - ir visi keturi yra gaminami majonezo pagrindu. Paprašau vietoj to įdėti kečiupo.
Mūsų didelei nuostabai, gauname 15 falafelių kiniško maisto dėžutėje. Taip, viskas čia labai banalu: užsisakai falafelį, gauni falafelį. Et, o aš, niekingas Vakarų Europos bei Levanto regiono išlepintas vaikas maniau, kad falafelis by default yra sumuštinis, o visokiem iškrypėliams (kurie mėgsta stebėti ir matyti tai, ką valgo iki pat smulkiausių detalių) galima užsakinėti ir falafelį lėkštėje. Bet čia Kaunas, čia falafelis yra plikas nuogas avinžirnių bumbuliukas.

Pasidžiaugiu, jog perkam išsinešimui. Todėl namuose patobulinu savo lėkštę marinuotomis daržovėmis.

Labiausiai džiuginantis dalykas - falafelių kiekis. Jei kadaise koks neįvardintas kaunietis galėjo iš tų pačių "Liuks kebabų" nusipirkt ir sušlamšti keptą viščiuką, tai dabar reformuotas kaunietis gali čia nusipirkti ir sušlamšti lygiai tokius pačius nuogus falafelius. Tikrai, skrandį užpildo ligi viršaus ir dar daugiau. Skonis neblogas, bet toli gražu ir ne išskirtinis; patys falafeliai šviežūs (kitaip ir negali būti su tokiais lankytojų kiekiais), bet jų kepimui naudotas aliejus - ne pirmo šviežumo, tad esu nuolat palydima neaiškių skonių vaiduoklių...

Dėl visų šių dalykų, čia falafelių galima eiti gerai užbaliavojus: naktį, kada tikrai nebe skonių vaivorykštės galvoje. Arba norint priėsti daug ir pigiai.

Įvertinimas: 5/10


2. Berlin'o Bistro (Prūsų g. 4)


Viduryje pievų ir laukų, šalia garažų ir (ne)veikiančio turgaus, greta galutinės 36 autobuso stotelės tupi viena liūdna užkandinė, pasivadinusi "Berlin'o Bistro". Berlynas man patinka, labai patinka, nes jame patys pačiausi falafeliai, veganai turi melejoną vietų kur eiti paskanauti įvairiausio maisto, ir gali gauti to nuostabaus dalyko, vadinamo Club-Mate ar bent jau visokių skanių hipsteriškų limonadų.

Nors šios užkandinės pažibos - dešrelės, o taip pat ir kebabai, bet kad pateisintų savo vardą, neišvengiamai meniu atsirado ir falafeliai. Beje, čia išsiruošiau suviliota nuolaidų - iki tol buvau prigąsdinta, kad maistas ten prastas ir vietoje dicpics telefonu apdovanota ne itin padoriomis riebių padegusių bulvyčių nuotraukomis. Keršydama pagrasinau, jog vat nueisiu ir suvalgysiu ten falafelių, už ką manęs laukė atpildas su dešrelių nuotraukomis.

Nepasidavusi spaudimui, sėdau į tą patį autobusą ir nukeliavau įsitikinti kas yra kas "Berlin'o Bistro". Galbūt dėl šalčio, galbūt dėl keistos vietos (kuri net ir vietinei chebrai iš rajono nėra baisiai patogiai pasiekiama) čia buvo tuštoka, ir pati užeiga ne visai pateisina pavadinimą: Berlynietiškas bistro turėtų būti labiau nutrintas ir mažiau švarus. Meniu tupėjo jau nužiūrėtas falafelis su pita (3 €), o ant kasos maivėsi išrikiuoti Fritz-Kola limonadai (2 €), atsveriantys švarą ir tvarką bei užtvirtinantys berlyniškumą. Užsakau falafelį ir rabarbarų limonadą, pasirenku vienintelį nemajonezinį, t.y. aštrų padažą, sėdu prie staliuko ir cekavinu kaip tepa pitą padažu, krauna daržoves, po truputį ima bėgti seilė...

Ir įsivaizduokite, mano didžiai nuostabai, gaunu tai, ką ir užsakau - falafelius su pita. T.y. 4 falafelius lėkštėje, padažo indelį ir pusę pitos. Ir vėl jokių daržovių. Ta pita, į kurią aš taip godžiai žiūrėjau, buvo skirta ne man... Tyliai keikiuosi galvoje - kas čia dabar darosi? Ir fantazuoju, kaip koks užkietėjęs mėsėdis nueina į kavinę, užsako karbonadą ar kotletą ir gauna mėsos gabalą, vieną, liūdną lėkštėje, be jokio nupezusio pomidoro, be bulvių košės ir net be šviežių kopūstų salotų. Nebūtų labai laimingas tas žmogelis, kad ir kaip jis tą mėsą mėgtų - taip plikai valgyti yra tiesiog sprangu, todėl niekaip nesuprantu, kaip kažkas gali sugalvoti sausus falafelius pateikti su sausa pita... Pasidžiaugiu, jog turiu limonado ir kimbu į maistą.

Falafeliai visai neblogi - minkšti, švelnūs, puikios tekstūros. Padažas - dar puikesnis, paruoštas iš pomidorų tyrės, todėl sodrus ir tirštas, su maloniai liežuvį pakutenančiu aštrumu ir gomurį pamaloninančiomis prieskoninėmis žolelėmis. Pita stora ir puri kaip sunkus lietaus debesis, dėl to labiau primena itališką, ne arabišką duoną. O gal turkišką? Kas be ko, tai tikrai ne minusas, o pliusas. Skani duona visada pradžiugina. Ištepu pitą padažu, prikemšu falafelių ir užgerdama limonadu suvalgau viską iki galo. Uf!

Tada prieš išeidama dar sykį pažiūriu į meniu - gal čia salotas (1 €) vis dėlto reikėjo užsakyti atskirai? Bet vis tiek, tai antras kartas gyvenime, kuomet užsakius falafelius, gavau tik falafelius su lygiai nuliu daržovių, tad lieku prie nuomonės, jog ne aš čia išprotėjau, o maisto tiekėjai - arba nesuvokia ką daro, arba labai gudriai lupikauja. Vis dėlto čia valgyti sugrįžčiau, tik užsakinėčiau kartu ir salotų, dėl ko falafelio kaina išaugtų iki 4 €, o tai, mano kuklia nuomone, šiuo atveju jau yra truputį per daug.


Vertinimas: 7/10 


3. Ridikas (M. K. Čiurlionio g. 16) 


Kol hipsteriai budina Vilniaus stoties rajoną, Kaune tą daro vegetarai ir veganai. Todėl žinią, jog veganiška užkandinė atsidaro tiesiog stoties perone, sutikau labai džiugiai: čia galės apsipatenkinti kelių rūšių fetišistai - ir tie, kurie mėgsta veganišką maistą, ir tie, kuriems patinka traukiniai. O tokiems iškrypėliams kaip aš (t.y. mėgstantiems ir traukinius, ir vegan maistą) "Ridikas" - tikras nešvankiausių svajonių išsipildymas.

Čia užsukome pačią pirmą darbo dieną. Lauke jokių iškabų nematyti, tad tiems, katrie nežinojo apie atidarymą, rasti užkandinę (o gal tiksliau suvokti, jog čia yra maisto) gali būti sunkoka. Bet gal tai laikina ir greitu metu ridikėliai bus geriau pastebimi. Reikia tikėtis!

Viduje buvo tuštoka; nors pietavome apie 15 val., sakė, nuo 12 val. lankytojų daug nebuvo. Gal visi sugužės po darbų, kai gros muzika?.. Dar sykį, reikia tikėtis! Užkandinė nedidelė ir paprasta, vidus iškaltas upcyclintomis lentomis, šviestuvai sukonstruoti iš kokoso riešuto kevalų, lentynos - iš senų stalčių. Tad ko jau ko, bet ekologijos čia tikrai netrūksta. Didelis pliusas už tai. Mano suvalgovas džiaugiasi, kad užkandinėje nėra jokių užknisančių pop-interjero detalių. Už ką irgi didelis pliusas - lygiai taip pat negaliu pakęsti kvailų motyvacinių frazių ant visokių eko-hipster kavinių/šėryklų sienų. Vietoje to pastabi akis pastebės kuklių keliones menančių atributų. O nepastabi akis nepastebės nieko.

Meniu randame falafelių ir karštų gėrimų, ant prekystalio gundo, bet nesugundo saldumynai. Užsisakome suktinį su burokiniu falafeliu (3,9 €) bei tradicinių falafelių lėkštę (3,9 €); likęs variantas - falafeliai su saldžia bulve ir razinomis - nesugundo, nes razinų tiesiog negaliu pakęsti! Prie pietų užsakėm kavos su avižų pienu (1,9 €) ir matės (2 €). 


Burokinis suktinis buvo tiesiog puikus. Šviežias, minkštas, drėgnas, neriebus, tolygiai pašilęs (nėra nieko bjauriau už šlapią ir šaltą duoną - čia tos bėdos nėra!). Skonis, tiesa, labai labai švelnus, todėl mano suvalgovas bamba, kad galėtų būti galimybė greta gauti harisos padažo, o aš sakau, kad tebūnie kaip yra, tad falafelius galės graužti ir visokie vaikai, ir nuobodylos, nevartojantys prieskonių ir nekenčiantys aštraus maisto. Nors... marinuoto jelapeno tikrai mielai užkąsčiau greta su šiuo suktinuku!


Falafeliai lėkštėje, žinoma, suktinukui neprilygo: buvo kiek sausesni ir traškesni (nors tai čia nebuvo minusas - traškumo ir sausumo pojūtį suteikė plonoki ir gerai apskrudę falafelio krašteliai). Abu padažai itin švelnus, kaip ir humusas. Greta falafelių tupėjo ir lėkštė su daržovių salotomis. Visos šviežutėlės, kuo džiaugiuosi - tikrai nedaug kur pasistengia pateikti šviežių lapų tiems erzinantiems veganams. O kaip skaitėte aukščiau - kai kur prie falafelio neduoda nieko... Tiesa, į šį komplektą truputį trūko šviežios šiltos duonos - falafeliai baigėsi anksčiau nei humusas, salotos ir padažai, todėl mielai humusas išsikabliuotų šiltos pitos ar kitos duonelės gabalėliu. 

Labiausiai mano suvalgovas džiaugėsi... skania kava - sakė, gers jos dar sykį keliaudamas iš/į darbą; aš džiaugiausi mate, kurią pro šiaudelį gurkšnojau iš kokoso kevalo. Proporcijos ne visai argentinietiškos, tačiau 1/2 matės gėrimo džiaugsmo išpildo pasiūlymas papildyti "puodelį" karštu vandeniu. Tokiu atveju čia galima visai ilgoookai užsisėdėti. O dabar belieka svajoji, kad meniu pasipildytu kokiu pižonišku limonadu (pvz. "Vostok"), ir šiltuoju metų laiku lauke atsirastų staliukai, prie kurių traukinio laukimas taptų maloniu, labai maloniu reikalu.

Vertinimas: 9/10

Laukite tęsinio!

Anksčiau falafelius ragavom:
Vilnius, Elite cafe & shawarma
Vilnius, Zatar
Kaunas, Iberia

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą