2016 m. lapkričio 22 d., antradienis

"Biokosmetikos laboratorijos" veganiška kosmetika


Karts nuo karto į viešumą "išplaukia" labai keistų "veganų", kurie tik ir pasakoja apie savo stebuklingas dietas, tirpstančius riebaliukus ir krentantį svorį. Tuo tarpu tokias istorijas beskaitantiems etiniams veganams belieka tik gūžčioti pečiais.

Veganiškas gyvenimo būdas - tai ne tik augalinė mityba, bet ir visiškas gyvūninės kilmės produktų atsisakymas savo gyvenime, taip pat pastangos kuo labiau eliminuoti gyvūnų išnaudojimą iš savo kasdienių įpročių. Taigi, etiniai veganai ne tik atidžiai seka kas atsiduria jų lėkštėje, bet ir neina į cirkus, zoologijos sodus, nedėvi odos, kailio bei skaito higienos produktų etiketes - ar jie nebandyti su gyvūnais? Ar jų sudėtis veganiška?

Kadangi veganai garsėja savo užsispyrimu ir principingumu (kartais šios savybės tikrai naudingos!), į jų poreikius bei pasiūlymus po truputį ima atsigręžti ne tik užsienio gamintojai, bet ir Lietuvos verslininkai. Maitinimo įstaigų meniu pildosi vegan patiekalais, o štai kosmetikos pramonė veganišką produkciją siūlo jau gan seniai. Juk vis daugiau ir daugiau žmonių nori įsigyti kuo natūralesnių produktų - ar juos dėtų į skrandį, ar juos teptų ant savo veido.

Dar 2009 m. "Biokosmetikos akademija" pristatė savo produkciją - natūralią rankų darbo kosmetiką. Šiandien jie siūlo daugybę įvairių produktų, kurie, dideliam veganų džiaugsmui, yra 100 proc. vegan ir nebandyti ant gyvūnų. Be to, kosmetika yra draugiška ne tik gyvūnams, bet ir žmogui: joje nėra tokių priedų kaip SLS ar aliuminio druskų, o įsigydama kosmetikai reikalingus produktus įmonė renkasi atsakingus tiekėjus, kurie laikosi Fair trade (sąžiningos prekybos) bei neišnaudoja savo darbuotojų.

Jau visą mėnesį su savo oda atlieku eksperimentą - naudoju tik "Biokosmetikos akademijos" produktus veido priežiūrai. Pagal didžiausias maniškės odos bėdas (mišri oda, bėrimai vs. išsausėję plotai) man buvo pasiūlytos trys priemonės: vaisinis odos šveitiklis su AHA rūgštimis, drėkinantis alijošių serumas su hialurono rūgštimi bei jauninamasis avižų veido kremas.
 

Pirmiausia išbandžius šias priemones teko atkreipti dėmesį į jų konsistenciją bei kvapą. Šveitiklis visiškai skystas, tad jį naudoti kiek sunkoka, tačiau kaskart jį naudojant nosį maloniai kutena švelnus gėlių ir vaisių kvapas. Dėl sudėtyje esančių AHA rūgščių jis naudojamas vakarais. O rytus pradedu alijošiaus serumu, kuris taip pat gana skystas, mažiau kvapnus, kas visai smagu, nes nuo kai kurių priemonių kvapų stiprumo galima ir stipriai užsičiaudėti. Pasitepus serumu odą lengvai ima tempti, tačiau tuo pačiu dingsta ir bjaurokas sausumo pojautis. Veido priežiūros ritualą vainikuoja avižų kremas, kuris dėl malonaus levandų kvapo daug "levandiškesnis" nei "avižinis" - pasitepus veidą taip ir įsivaizduoji save gulint kur Pietų Europos pievoje po levandų krūmeliu... Pats kremas gan riebokas, tad nežinia kaip sektųsi jį naudoti tvankią lietuvišką vasarą, bet žiemą kovojant su žandus gnaibančiu šaltuku - pats tas!

Vartojant "Biokosmetikos akademijos" priemones pokyčiai ėmė jaustis jau po pirmosios savaitės. Visų pirma, kaip iš kokio pragaro velniai, taip ir iš mano odos ėmė valytis visokios negandos. Taip pat sumažėjo išsausėjusių bei susiriebalavusių odos plotų, veido oda tapo švelnesne ir lygesne.


Po mėnesio "komplekto" vartojimo galima darytis didesnes išvadas. Visų pirma, tenka labai teigiamai įvertinti veido priežiūros priemonių natūralumą ir švelnumą. Niekas nesukelia odai "šoko", šveitiklis nesausina, kremas neriebina, serumas puikiai susigeria ir minkština odą. Velniai iš odos taip smarkiai lauk nebelekia, ir nebeužstringa kažkur tarp pragaro ir paviršiaus sukeldami kokį bjaurų uždegimą. Čia matyt reikia dėkoti avižų kremo antiuždegiminiui poveikiui. Bene svarbiausia, kad turbūt pirmą kartą nuo nežinia kada šaltuoju metų laiku nebesikankinu dėl sausėjančios kone iki žaizdelių odos. Gal čia klimato atšilimas kaltas? O gal ir ne. Vienintelė nepasitaisiusi bėda - bėrimai, kurios matyt su jokiomis priemonėmis išspręsti nepavyks - ne visiems pasisekė turėti puikią sveikatą ir nesirgti jokiomis ligomis, įtakojančiomis tokias "smulkmenas" kaip odos būklė. Ir, galų gale, tobula oda egzistuoja tik reklamose (prieš tai ją nudailinant nuotraukų redagavimo programėlių pieštuku). Todėl išsispręndus 2 iš 3 bėdų savo eksperimentui rašau aukštą pažymį ir manau, jog ištuštinus dabar naudojamų priemonių indelius atkeliausiu įsigyti papildymo.

"Biokosmetikos akademijos" produkcijos galite įsigyti e-parduotuvėje arba nurodytose prekybos vietose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą