2016 m. birželio 28 d., antradienis

Pusryčiai, pietūs ir vakarienė Vilniuje

Vilnius nėra jau toks smagus, įdomus ir intriguojantis kelionės tikslas, todėl jame apsilankyti tenka retai. Bet apsilankius - tiesiog privaloma išmėginti naujas ar senas bet nebandytas veg vieteles, kurios pastaruoju metu dygsta lyg grybai po lietaus.

Šį sykį viešnagės metu buvo nutarta Vilniuje papusryčiauti, papietauti ir pavakarieniauti (tiesa, skirtingomis savaitės dienoms). 

Pusryčiai visada buvo sudėtingiausia dalis - daugelis maitinimo įstaigų atsidaro prieš ar per pietus, o vat atvykus į miestą ryte, kur pavalgyti vegetariškai ar veganiškai [beveik] nėra. Bet ir šitai ima keistis.

Jau seniai norėjau išbandyti "Halės bistro" beigelius, tačiau kaip tyčia į Vilnių rytais atvykdavau pirmadieniais, o tą dieną užkandinė kaip ir visas turgus neveikia. Užkandinė per tą laiką pakeitė pavadinimą į "Beigelistai", atidarė antrąjį bei trečiajį "tašką"... bet pagaliau atėjo lemtingas šeštadienis, kurio ryte tipenau ragauti veganiško beigelio su humusu.

Beigelis su humusu ir daržovėmis (2,7 €)
Teko girdėti, jog šitas beigelis kietokas/guminis. Tačiau tiek žiūrėdama į beigelį, tiek jį valgydama supratau, jog valgau tikrą beigelį. Na, skiriasi jis nuo žymiųjų Niujorko beigelių, bet argi tai baisiai svarbu? Gavau gražų ir tinkamai pagamintą mūsų regiono žydų patiekalą. Puikūs pusryčiai. Beje, Beigelistų ruošiama kava visai netikėtai taip pat buvo puiki.

Humuso buvo nedaug, bet pilnai pakako. Šalia ir lėkštelė daržovių. Vienintelis trūkumas - gavau tik peilį humusui tepti, tad daržoves teko "žvejoti" pirštais, kas nėra baisiai smagu, kuomet užkandinėje nėra kur nusiplauti rankų.

Aišku, žinant tai, jog vieta veikia jau senokai, norėtųsi kad atsirastų ir daugiau veganiškų beigelių, pavyzdžiui, su tame pačiame Halės turguje pardavinėjamais marinuotais skanumynais, padažais ir užtepėlėmis?..

"Beigelistai" (Halės turgus, Polocko g. 9 ir Literatų g.)

Veganų verdiktas:
Maistas - 9/10
Vegan friendly - 9/10
Aptarnavimas - 8/10
Aplinka - 7/10

Pietūs mieste laukė kitą dieną. Tiesą sakant, net ne mieste, o miestelyje - t.y. atsigaunančiame Šiaurės Miestelyje. Nenorėdama lįsti į centrą, gaudžiau seniai matytą draugę restorane "Jurgis ir Drakonas", įsikūrusiame Ogmios centre. Čia, kosmiškai atrodančioje krosnyje kepamos jau pagarsėjusios neapolietiškos picos. Meniu - keletas vegetariškų picų, kurios "veganizuojamos" už papildomą 1€ sūrį pakeičiant veganišku sūriu. Draugė sako, kad čia labai skanus naminis limonadas, todėl užsisakome ir jo.

Veganizuota "Daugiau daržovių" pica (6,5 €)
Citrininis limonadas buvo tikrai puikus, o ir užsakyta maža "Daugiau daržovių" pica atkeliavo labai greitai. Ant puikaus pado - padažas, cukinija, špinatai, paprika, nuostabūs karamelizuoti svogūnai ir vegan sūrio gabalėliai. Sūrio gabalėliai buvo kiek didoki, todėl ne itin maloniai karštas sūris lipo prie gomurio. Na, neveikia tas vegan sūris taip pat kaip kokia mozzarela. Bet tiek to. 

Produktai kokybiški, pica skani. Tačiau visgi pasidžiaugsiu, jog į Vilnių vegan picos važinėti nereikia ir už tokią pačią kainą Kaune galima gauti ne ką ne prastesnės, nors netokios įžymios, tačiau diiiiidelės picos.

"Jurgis ir drakonas", Vilnius, Ogmios centras (Šiaurės miestelis)

Veganų verdiktas:
Maistas - 8/10
Vegan friendly - 8/10
Aptarnavimas - 9/10
Aplinka - 8/10

Vakarienės pirmadienio vakarą norėjome keliauti į "Hooligans", tačiau pasirodo, kad katino Garfieldo nemėgstamiausią dieną jie nedirba. Matyt turi tokius pačius jausmus pirmai savaitės darbo dienai : ) Todėl nutarėme maištauti - vietoje to, kad atsigaunančiame (gentrifikacijos kaina) stoties rajone keliautumėme į kokią madingą kavinukę ar restoranėlį, pasukame į stoties kioskelių "kvartale" veikiančią čeburėkinę, kur, kaip sako Kristina, galima gauti vegan čeburėkų su grybais. Jų sudėtis tikrai vegan, bet galimas daiktas, kad juos kartu verda ir su čeburekais su sūriu, todėl jei tai svarbu, šią vietą aplenkite. Bet jei norite maištaudami eiti prieš sistemą ir pavakarieniauti kaip tikri Stoties rajono senbūviai, keliaukite į čeburėkinę. Paprasta valgyklos aplinka, lauko stalai, draugiškos darbuotojos ir šnekūs kiti klientai bet kada gali pranykti ir užleisti patalpas dar vienai kavinei su greitu wi-fi ir kava už 3 €.

Čeburekas su grybais (1,8 €) ir nykštys vietoje dydžio mato vieneto.
Milžiniškas čeburekas su grybais čia kainuoja 1,8 €, taip pat į čebureko "kompaniją" galima gauti pigaus pilstomo alaus (nuo 1,5 € už bokalą - pila ir tamsų čekišką Budweiser ir Vilkmergės kvietinį; vos už kelių šimtų metrų greta geležinkelio bėgių atsidariusiame naujame bare teks pakloti mažų mažiausiai dvigubai daugiau).

Prisivalgėm kaip tikros ponios.

Veganų verdiktas:
Maistas - 8/10
Vegan friendly - 6/10
Aptarnavimas - 10/10
Aplinka - 7/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą