2016 m. balandžio 13 d., trečiadienis

"Antras aukštas": vegerevoliucija Aukštuosiuose Šančiuose

Picerija paprastu pavadinimu "Antras aukštas" savo duris Kaune, Prancūzų g. 12 atvėrė jau gana seniai. Tačiau įvairios negandos (pradedant dideliu atstumu ir ilga kelione viešuoju transportu bei baigiant veganų antpuoliu ir pasibaigusiu vegan sūriu) vis trukdė pagaliau ten apsilankyti.


O apsilankyti tikrai yra dėl ko - juk tai pirmoji vegetariška picerija (pirmoji Lietuvoje?), kur visos picos yra vegetariškos, ir pagal pageidavimą - veganiškos. Mėsos užsakyti lyg ir galima, bet... tikrai nereikia : ) Be picų čia galima gauti ir falafelį lavaše (3,5 €) ar humuso (1,2 € / 100 g).

Skaitinėjant kokius atsiliepimus apie piceriją rašė kiti jos lankytojai, tenka iš karto pažymėti kelis gan svarbius dalykus: jei norite romantiškai prabangios vakarienės žvakių šviesoje, kur aplink lakstys padavėja(s) - tai ne ta vieta. Ne ta vieta ir tiems, kurie analizuoja interjerus - nei čia madingo skandinaviško / IKEA minimalizmo, nei veikiau prastą pornofilmą primenančių pigių Victorian stiliaus interjerų kaip Čiarliųpicose taip pat nerasite. Viskas paprasčiau už paprastą, kiek primena Vokietijos ar Lenkijos falafelines - tik čia daug švariau bei tvarkingiau. Ant baro-prekystalio stovinti arbatpinigių dėžutė vokiškai byloja apie tai, kad čia svarbiausia žmonės ir maistas. Žinoma, kaip išlepusi estetė galėčiau visko daugiau prigalvoti, prisiūlyti, bet badas ir gurgiantis skrandis paėmė viršų.


Kadangi atkeliavau pietauti su kompanija, katra picų jau buvo išragavusi, pasiklioviau rekomendacijomis. Kolegė kadaise išgyrė rupių miltų padą, bet jo testavimą atsidėjau kitam kartui. O pirmąjam kartui užsisakėme "Rudens" (5,5 €) ir "Red" (6 €) picą. Picų skersmuo, sako, 42 cm. Žiūrim ką turim!


"Rudens" pica (padažas, sūris, pievagrybiai, alyvuogės, svogūnai) atkeliavo pirmoji. Padas vertas pagyrų - picų kepėjams pavyko išgauti puikią konsistenciją - picas mėgstu ir retai kur padas beįtinka: būna neiškepęs, perdžiūvęs, apdegęs, batoniškas, per minkštas ir t.t. ir pan. "Antro aukšto" picų padai žavios gelsvos spalvos (ciberžolė?..), netysta, neplyšta paimti į ranką, tačiau ir netrupa kaip skrebučiai. Taip pat ir visas "lobis" ant picos laikosi stabiliai - imant gabalus ir valgant picą, nenubyrėjo nei alyvuogės, nei svogūnai, nei grybai, tai nereikėjo nieko bėgančio ir gaudyti.


Picų prašėme aštresnių, bet gavome neaštrias. Aišku, pica neprivalo būti aštri, o bet tačiau... Antras dalykas, kuris nelabai patiko - tai, kad visi trys atnešti padažai buvo neveganiški. Galima pasvajoti apie marinarą, vegan pesto, bet iš bėdos net ir geras kečiupas pagerintų reikalą tiems bėdžiams veganams, kurie sugalvoja picas "išniekinti" apliedami padažais.


Antroji atkeliavo "Red" pica (su alyvuogėmis, paprikomis, džiovintais pomidorais, sūriu). Taip, žinau didžiąją bėdą su picomis, ant kurių keliauja džiovinti pomidorai - sūris (ar jis būtų veganiškas, ar neveganiškas) ir jo riebalai + džiovintų pomidorų, katrie būna aliejuje riebalai = riebumas, kartais varvantis per pirštus. Todėl ir šios picos pirmas gabalėlis "verkė" riebiomis ašaromis ant servetėlės. Deja, šio reiškinio išvengti kone neįmanoma (negaliu patikėti, kad kažką tokio galvoju, bet... gal mažiau sūrio tam padėtų?), ar bent jau neteko sugalvoti ar išgirsti patarimų iš labiau patyrusių. Nors "besidietinančių" ši pica gal ir nesužavės, bet visus kitus papirktų lengvai. Iš dvejų paragautų picų, šita tampa mano favorite.

Valgant picas kolega iš dešinės kelis kartus tarstelėjo, jog picos labai patobulėjo nuo picerijos atidarymo. Todėl jei buvote kartą, bet nusivylėte, duokite "Antram aukštui" antrą šansą.

Trise bandėme įveikti dvi picas ir vieną falafelį. Nesėkmingai. Du picos gabalus nešėm kaimynystėje gyvenančiom draugėm, o nusileidę iš "Antro aukšto" atsidusom choru - maisto daug, neperbrangaus ir skanaus - ko gi daugiau žmogui reikia!

Gailiuosi, kad picerija įsikūrusi man nepatogioje vietoje (net Vilniečiams traukiniu čia atvažiuoti pavalgyti yra patogiau), kas deja, ir yra didžiausia "Antro aukšto" problema. Todėl norėčiau tikėti stebuklais, jog picerija išsilaikys ir tomis dienomis, kai beprotiškai fantastiškai užsimanysiu sukramsnoti puikią picą, turėsiu kur nukeliauti...

Veganų verdiktas:
Maistas - 9/10
Vegan friendly - 10/10
Aptarnavimas - 8/10
Aplinka - 7/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą