2013 m. gruodžio 9 d., pirmadienis

Dovilės morkų pyragas


Dovilė rašo:

Sveikuoliai ir pseudosveikuoliai gali iškart praleisti šį receptą, nes jame sąlyginai daug baisiojo cukraus beigi aliejaus. O šiaip šis pyragas turėtų patikti net ir tiems, kurie anksčiau turėjo nekokios patirties su morkų pyragais ir nusprendė, kad jų nemėgsta. Jis drėgnas, saldus, labai morkinis ir velniškai skanus bei kvapnus. 

Reikės

2 st. smulkiai tarkuotų morkų (tinka sūrio tarka; burokinė gal šiek tiek per stambi) Matuoti jau sutarkuotas, šiek tiek spustelint stiklinėn;
1,5 stiklinės avižų miltų (Galima naudoti ir kvietinius: tiek rafinuotus, tiek pilno grūdo -- bet tuomet geriau pilno grūdo, nes pyragas bus daug skanesnis ir turtingesnis);
 ~0,7 st. cukraus. Bus saldu. Saldumas, aišku, priklauso ir nuo morkų (kaip, beje, ir pačio pyrago tekstūra);
~0,4 st. aliejaus. Geriau beskonio, pvz., rafinuoto saulėgrąžų;
1 a. š. kepimo miltelių.
trupučio vanilinio cukraus,
žiupsnio druskos. Tik nepraleiskit žiupsnio druskos. Žiupsnis druskos išgelbės pasaulį; 
kokoso drožlių 


Ką daryti:

Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių. Ant sutarkuotų morkų suberti visą cukrų, išmaišyti ir palikti kurį laiką ramybėje, kol cukrus ištirps ir morkos išleis savo sultis. Kuo ilgiau laikysit morkas, tuo geriau, bet aš dažniausiai nelaukiu ilgiau nei 20 minučių. Atskirame inde sumaišyti visus sausus dalykus, išskyrus kokoso drožles. Nors galit įmaišyt ir kokoso drožlių, jei mėgstat jas kepinio viduje. 
Sausus dalykus ir aliejų gerai įmaišyti į morkas. Neišsigąskit, jei tešla gausis neskysta. Ji tokia ir turi būti, o jeigu tarkavot morkas bulvių tarkavimo mašina -- bus visai skysta. Viskas reliatyvu. Bet kuriuo atveju, jeigu morkos sultingos, kantriai palaukėt, kol ištirps cukrus ir nepadauginot miltų -- jokio papildomo skysčio neturėtų prireikti. Svarbu, kad gerai viską išmaišytumėt.
Sukrėsti viską į aliejumi pateptą kepimo formą. Per daug nespaudžiant tolygiai paskirstyti. Pabarstyti kokoso drožlėmis. Pyragą nuotraukoje kepiau ~17 cm skersmens formoje -- buvo nelabai storas.
Kepti ~40 minučių 180 laipsnių temperatūroje, bet siūlau po maždaug pusvalandžio dėl visa ko patikrinti, ar kartais dar neiškepė, ir atitinkamai pakoreguoti temperatūrą, nes kokoso drožlės yra linkusios greitai suanglėti. :'D Gali reikėti kepti ir gerokai ilgiau -- tai priklauso nuo labai daug dalykų, tai irgi neišsigąskit, jei po 40 minučių patikrinus dantų krapštuku, jis vis dar bus tešluotas. Iškepęs pyragas bus drėgnas (ypač jei naudojat avižų miltus), bet įsmeigtas ir ištrauktas dantų krapštukas turi būti švarus.


Geriausia valgyti pilnai atvėsusį, kad ir kaip kvapas viliotų atsipjauti dar šilto. 
Mūsų senutėj dujinėj pavyko va toks kepinys, kokį matot nuotraukoje.
Kraštai padegė, bet niekam tai nerūpi, nes nu tikrai labai skanu.

3 komentarai:

 1. I ka tureciau atkreipti demesi, jei naudosiu morku isspaudas? Gal reikia papildomu skysciu? Augalinio pieno?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Mėginau... bet ar nesu susidraugavus su avižiniais miltais ar kas, bet išmečiau pyragą. Žodžiu man nepatiko (gal dėl to, kad nepavyko, nors nėr kam nepavykti atrodo).
  Skonio reikalas!

  AtsakytiPanaikinti
 3. ačiū autorei!man dar labai paskanina pyragiuką linų sėmenys,kurias užpilu karštu vandeniu.kai sublendinu gaunasi toks kaip kiaušinis pliurzė.ją sumaišau su apsicukravusiomis morkomis.pyragui duoda lengvo drėgnumo;)

  AtsakytiPanaikinti